Skupina
CS | EN | SR

Novinky

Úspěšné hydrogeologické mapování Etiopie


Přední český hydrogeolog Jiří Šíma se svým týmem českých a etiopských expertů zmapoval vodní zdroje na území africké Etiopie o rozloze více než jednoho milionu kilometrů čtverečných. 

Celý článek >

Problematika úpravy zemin s vysokým obsahem síranů


Odborníci SG Geotechniky poukazují na nutnost zvýšené pozornosti chemickému složení zeminy zlepšované pomocí hydraulických pojiv. 

Celý článek >

Rezidua pesticidů ve vodách a zeminách


Specialisté laboratoře AQUATEST dlouhodobě odhalují rezidua pesticidů, lékových a hormonálních přípravků ve vodách a zeminách.  

Celý článek >

Rekonstrukce historického Negrelliho viaduktu


Rekonstrukce Negrelliho viaduktu, probíhající pod metodickým vedením a dozorem SG Geotechniky, je úspěšně dokončena a na železniční most se poprvé od roku 2017 vrací vlaky. 

Celý článek >

Začátek konce skládkování odpadů


Co může udělat svědomitý občan, obec a výrobce jakožto původce odpadu, aby prevence a využití vedlejších produktů výroby vítězily nad levným uloženém nebo odstraněním odpadů? Zůstane Česko uprostřed Evropy skládkou levných odpadů? 

Celý článek >

Napít se z odpadu


Plastový průmysl má veškeré předpoklady stát se plně cirkulárním odvětím. Zajistí navrhovaný zálohovací systém, zákaz jednorázových plastů a povinné využívání plastového recyklátu další pokrok na cestě k přechodu na oběhové hospodářství? 

Celý článek >

Na dálnici D1 se převrátila cisterna s kyselinou


Na dálnici D1 u Ledče nad Sázavou se převrátila cisterna s kyselinou fosforečnou, hrozící ekologickou havárii odstraňují specializované společnosti Purum a Pretol.   

Celý článek >

Odpad jako surovina pro další výrobu


Proč jsou tuzemské odpady vytlačovány již hotovými a levnějšími substráty ze zahraničí a končí na skládkách? Přední čeští odborníci se shodli, že nové dva zákony z oblasti odpadů potřebují úpravu. 

Celý článek >